top of page
Anchor 2

דיזינגוף סנטר הוא מרכז קניות וסידורים אבל המותג, המזוהה עם תל אביביות יותר מכל קניון אחר, מעוניין לעסוק בתחומים נוספים מלבד קניות, תחומים שנופלים כולם בעולם הקיימות.    

עם הרצון והחזון הזה הגיעו אלינו לקליניקה שאנה שכטרמן, מנהלת מחלקת הקיימות של הסנטר ואלון פילץ, מנכ"ל ובעלים במשותף של הסנטר.

שאנה היא חברה ותיקה של הקליניקה, עבדנו איתה בעבר על בניית אסטרטגיה וליווי ההקמה של תכנית ממשק מבית האגודה הישראלית לאקולוגיה וסביבה.

הוזמנו ע"י צוות הסנטר לגבש אסטרטגיה תקשורתית ולבנות תוכנית עבודה ארוכת טווח עבור מחלקת הקיימות. מחלקת הקיימות של הסנטר תפעל כדי לקדם את הסנטר כך שיהווה השראה לשילוב בין צרכנות, קהילה וסביבה על ידי הפיכתו למרכז קניות יותר מקיים.

פעילות מחלקת הקיימות של דיזינגוף סנטר יצאה לדרך בשנת 2014. ניתן למצוא כיום בסנטר מגוון פעילויות בתחום הקיימות העירונית כדוגמת "שוקיסטה" – שוק האיכרים האורבני המתקיים אחת לשבוע במטרה להנגיש תוצרת טרייה ללא פערי תיווך מהמגדל לצרכן הסופי. "גג ירוק", מרכז לגינון אורבני בשיטה הידרופונית הממוקם על גג הסנטר ועוד.

מחלקת הקיימות
של דיזנגוף סנטר

 

Anchor 3

תנועת Meatless Monday פועלת בארץ משנת 2012 כחלק מתנועה עולמית שמטרתה לצמצם את צריכת הבשר בעולם ובכך לשפר את בריאות האדם והסביבה.

מיטלס מנדיי הנו קמפיין שצמח להיות עמותה בייזום וניהול משותף של הקליניקה ומיקי חיימוביץ.

את מיקי הכרנו במשרד להגנת הסביבה כשהגיעה לפגישה שם במטרה לקדם יום ללא בשר בישראל. מהפגישה עם המשרד לא יצאה עם קמפיין כפי שקיוותה אך יצאה עם שותפות לדרך ומאז אנחנו צועדות יחד. יום שני ללא בשר הנו קמפיין ארוך טווח, עם מטרות ויעדים מדידים, זוכה להצלחה ואהדה בקרב הציבור הישראלי אשר קרוב ל-30% ממנו מקיים כיום לפחות יום אחד ללא אכילת בשר.

Meatless Monday

 

Anchor 4

הבריף של השר להגנת הסביבה -  גלעד ארדן – אמר "לעודד אורח חיים ירוק".

בעבודת האסטרטגיה זיהינו את נושא הבזבוז בכלל ובזבוז המזון בפרט והעלנו את המודעות לנזקים של ההתנהגות הבזבזנית בתחומים נוספים כמו צריכת חשמל, נהיגה, לכלוך וקניות מיותרות.

פיתחנו את הקמפיין למסרים נוספים כגון מחזור, בניה ירוקה, ממשלה ירוקה ועוד.

הקמפיין, שהופק על ידי לפ"מ, והופיע בכל אמצעי המדיה בכמה גלי פרסום, זכה לחשיפה תקשורתית רחבה ולאהדה של מרבית הציבור.

 

 

המשרד להגנת הסביבה

 

Anchor 5

רשת בירזיות חכמות לשימוש במרחבים הציבוריים שפותחו כדי להנגיש מי שתייה נקיים, טעימים וזולים לתושבי הערים ובכך להפחית משמעותית את צריכת בקבוקי המים האישיים ברחבי הערים.

את איתי תאייס זמיר, יזם ומנהל הפרויקט הכרנו לראשונה בתוכנית העמיתים של השל. איתי  הגיע לקליניקה כדי לגבש תוכנית להשקת הפיילוט העולמי של ווש בתל אביב. תוכנית ההשקה כללה בדיקת היתכנות טכנית של תחנות המים, בדיקת מסרים והרגלי השימוש של אנשים בתחנות, גיבוש שפה ויזואלית וקריאייטיב להשקה, פיתוח וליווי תוכנית העבודה והפעולה לתקופת ההשקה. לרוויה!

Woosh

 

Anchor 6

"כנסת ירוקה" הוא פרויקט רב-שנתי שמטרתו להפוך את הכנסת לבית שבו תפיסת הקיימות תהיה התפיסה המכוונת את התנהלותו. פרויקט כנסת ירוקה כולל פעולות של ייעול אנרגטי, חינוך סביבתי, פעולות יירוק ועוד. חזון יו"ר הכנסת והצוות שלו הנו שכנסת ישראל תהיה הפרלמנט הירוק בעולם.  הוזמנו על ידי הצוות הממונה על הפרויקט בכנסת יחד עם הלפ"מ לעבוד על גיבוש אסטרטגיה תקשורתית ומיתוג השקת הכנסת הירוקה.

כנסת ירוקה

 

Anchor 7

"מטרת המשרד להגנת הסביבה הוא לייתר את עצמו" אמרה לנו ולרי ברכיה, המנכ"לית הראשונה של המשרד להגנת הסביבה. הכוונה היא שכל משרדי הממשלה צריכים להתייחס לסביבה כאילו היו המשרד להגנת הסביבה. לשם כך נהגתה תכנית ממשק של האגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה. התוכנית עוסקת בהשמת דוקטורנטים ופוסט-דוקטורנטים במשרדי ממשלה. התוכנית הזוכה להצלחה זו השנה הרביעית לא רק מקדמת את שימור הסביבה, היא גם מעודדת מדענים צעירים להשתתף בצורה אקטיבית בשימור מושאי מחקרם.

הקליניקה ערכה מחקר מעמיק וגיבשה את האסטרטגיה למותג עד להקמתו.

ממשק

 

Anchor 8

את פרויקט שעת כדור הארץ הכרנו מאיה ואני כשעוד עבדנו בענף הפרסום המסחרי. הרשת הבינלאומית הפיצה את הסרטון והקסם כבש גם אותנו. בתמימותנו החלטנו להביא את הפרויקט לישראל. 

בגיבוי מלא של משרד הפרסום Leo Burnett פעלנו לגיוס כסף, גיוס שותפים והפקת הקמפיין בתל אביב. ב-28.3.2008 כיבו עשרות אלפי בתים בישראל את האור לשעה להזדהות עם המאבק בהתחממות הגלובלית. הקמפיין זכה לחשיפה תקשורתית אדירה והשיג תוצאות שלא חלמנו עליהם.

שעת כדור הארץ

 

Anchor 9

זה לא סוד שהנושא הסביבתי נדחק לא פעם הצידה מסדר היום הביטחוני, הכלכלי, החברתי.
למרות אזהרות הולכות וגוברות של מדענים בתחומי הסביבה על תוצאות שינויי האקלים והביקורת שלהם על אופן ההתנהלות האנושית עם הטבע, נראה שמקבלי ההחלטות והציבור הרחב לא תמיד מעוניינים לשמוע. חוסר העניין נובע פעמים רבות מתוך הקושי להתמודד עם הז'רגון המדעי ועם כמות המידע העצומה מחד, אך החסרה מאידך (מה יקרה אם?...).

האגודה הישראלית לאקולוגיה ומדעי הסביבה ביקשה לפרוץ את תקרת הזכוכית הזו ולקדם את נושא מדע הסביבה בתקשורת. בהמלצת הקליניקה, החליטה האגודה להקים את 'זווית – סוכנות ידיעות למדע הסביבה'. מיטב המדענים והכותבים הופכים מחקרים מן הארץ ומהעולם לנגישים יותר עבור אנשי תקשורת ומקבלי החלטות כמו משרדי ממשלה, אוניברסיטאות ועוד.

זווית - סוכנות ידיעות למדע הסביבה

 

Anchor 10

במסגרת עבודת האסטרטגיה שערכנו עבור נאות קדומים שינינו את מיצוב המקום - שמורה לטבע תנ"כי המוכרת בעיקר לתלמידי בתי ספר או לחוגגים אירועים ומיצבנו אותו בתחום ה-edutainment המשלב חינוך והעשרה באמצעות חוויה ממשית בשטח.

הגדרנו מחדש את שם המקום - פארק נאות קדומים; את ההגדרה שלו - תנ"ך, טבע ותרבות ובשיתוף סטודיו טאץ׳ בנינו שפה חדשה לקראת התאמת הפארק לקהל הרחב.

בנוסף, המלצנו על בנייה מחדש של תכני המקום על מנת שיתאימו לדור הדיגטלי, מבלי להתפשר על איכות ועומק התכנים עצמם.

נאות קדומים

 

Anchor 11

גלובוס הירוק הנו אירוע פרסים שנתי של ארגון חיים וסביבה, ארגון הגג של התנועה הסביבתית.

אות הגלובוס הירוק מוענק לאנשים ולארגונים על מצוינות בפעילות למען איכות הסביבה וקידום הקיימות בישראל. הקליניקה עזרה לפתח שפה תקשורתית, תימה שנתית לארוע ושיתופי פעולה עם גורמים עסקיים תומכים לאירוע. הקליניקה ניהלה את ההפקה והתקשורת השיווקית של אירועי הגלובוס הירוק בשנים 2008-2012.

הגלובוס הירוק

 

bottom of page